Ден на Ботев - 2 юни

Второкласниците на ОУ “П. Славейков“ отбелязаха Деня на Ботев по неповторим и запомнящ се начин. Преодоляха 894 стъпала, за да погледнат прекрасната ни родина от 1326 метра надморска височина, там където е разположен паметника Шипка, там където ти идва да запееш:
Високи, сини планини,
реки и златни равнини,
небе по-нежно от коприна-
това е моята родина!
Не пропуснаха и храм-паметника „Шипка“ и отдадоха почит на загиналите в Руско-турската освободителна война. Преклониха се пред делото на Ботев и запечатаха спомен пред паметника в гр. Казанлък. Накрая се потопиха в ароматите на „Музей на розата“.
Денят остави трайни спомени в учениците и събуди възхитата им към красотата и миналото на родината.